Yeşilay İzmir’den İZTO’ya ziyaret

Yeşilay İzmir’den İZTO’ya ziyaret

Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, Şube Başkan Yardımcısı Veysi Kubba ve beraberlerindeki heyet, İzmir Ticaret Odası Başkanı (İZTO) Mahmut Özgener’i ziyaret etti. Kentteki bağımlılıklarla mücadeleye ilişkin güncel verileri İZTO Başkanı Özgener ile paylaşan Ülkü, Yeşilay’ın çalışmaları için İZTO’dan destek istedi.

Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, “İzmir’de hizmete giren Yeşilay Danışmanlık Merkezimiz (YEDAM), pandemi dönemine rağmen yoğun şekilde çalışıyor. Bizler de ekibimizle bağımlılıklara ilişkin farkındalık yaratmak için çalışmalarımıza devam ediyor; 5 farklı bağımlılık türüyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Sizlerin desteği bu noktada büyük önem taşıyor. Kentimizin tüm sivil toplum kuruluşlarının da yanımızda olmasını, mücadelemize katkıda bulunmasını önemsiyoruz” diye konuştu.

“Yeşilay’ın geleceğimiz için çok önemli bir rolü var”

Yeşilay’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve iş birliği içinde olacaklarını belirten İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener “Başta alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadele olmak üzere Yeşilay’ın kötü alışkanlıkların önlenmesi ve zararlarının gençlere anlatılması açısında geleceğimiz için çok önemli bir rolü var. Bizler de üzerime düşen her görevde sizlerin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.