“Yeniden atağa geçme yılımız olacak”

“Yeniden atağa geçme yılımız olacak”

Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, 2019 yılını değerlendirdi. Ülkü, “Yoğun tempoyla geride bıraktığımız bir yılın ardından, 2020 için yol haritamızı belirledik. 2020 yılı, bizim için yeniden atağa geçtiğimiz bir yıl olacak. Ülkü Grup olarak, ‘Hanzade’ markamızla, Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracatımızı genişleterek devam etmek istiyoruz. Yeni yılda ihracat, en önem verdiğimiz konuların başında geliyor. ‘Hanzade’ markamızı dünyaya tanıtmaya kararlıyız” dedi.
 
Öte yandan Ülkü Park Yarış Pisti’nin, 2019 Eylül ayı itibariyle yeniden faaliyete girdiğini belirten Ümit Ülkü, şöyle devam etti: “Yarış pistimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOSFED’in himayesinde düzenlenen birçok organizasyona ev sahipliği yaptı. 2020 yılında birçok önemli organizasyonu yine İzmir’imize getireceğiz.  Ülkü Park, yeni yılda sporseverlerin uğrak yeri olmaya devam edecek. Kentimize dünya çapında düzenlenen organizasyonları getirmek için de çalışmalarımız devam ediyor; inşallah İzmir’e büyük sürprizlerimiz olacak.”  
 
Anadolu Lisesi açılıyor
 
Aynı zamanda Derece Koleji Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenen Ümit Ülkü, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için şimdiden çalışmaya başladıklarını belirtti. Ülkü, “Derece Koleji’nde, gençlerimizin kendilerini tanıyacakları ve şahsiyet kazanacakları bir eğitim ortamı hazırladık. Kendi değerlerine bağlı, kültürlerarası anlayış ve saygı sahibi, tüm dünyaya iyilik ve güzellik dağıtacak, cesur ve lider ruhlu gençler hayal ettik. Şimdi bu hayalimizi başka bir noktaya taşıyoruz ve 2020-2021 eğitim öğretim yılında Anadolu Lise’mizi açıyoruz. Yeni yılda da çocuklarımıza en iyi eğitimi vermek için çalışmayı sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.  
 
Yeşilay İzmir Şube Başkanı görevini de devralan Ümit Ülkü, yeni yılda Yeşilay İzmir Şubesi’nin çalışmalarının yoğunluk kazanacağını belirterek, “Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni (YEDAM) İzmir’imize kazandırıyoruz. Türkiye’nin 36. YEDAM’ı olacak. YEDAM Personelimiz, bağımlılıklarla ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayacak. YEDAM’ı çok önemsiyoruz. Bununla beraber faydalı projelere ve etkinliklere de hep birlikte imza atacağız” diye konuştu.