Tarihçemiz

BİRLİKTE HAREKET ETMENİN GÜCÜNÜ YAŞIYORUZ

 

İnsanlık ve ülkemiz için iyi ve güzel olanın, Ülkü Grup için de iyi ve güzel olacağına inanıyoruz.

 

Ülkü Grup, kurulduğu 1965 yılından bu yana sürekli gelişerek istihdama ve iş gücüne büyük destekte bulunurken, ülke ekonomisinin temel taşlarından olan tekstil sektöründe ise kaliteli ve yenilikçi çalışma felsefesiyle ülke ekonomisine katkı sağlayan şirketlerden olmuştur.

Tekstil sektöründe toptan satış üzerine ‘Ülkü Yerli Malı’ olarak İzmir’de Mimar Kemalettin Caddesi’nde faaliyetine başlayan Ülkü Grup, üç kuşaktır ticaret hayatında faaliyet göstermektedir. Tekstil sektörüne ilk girdiği yıllarda; müşterilerine dokuma, yorgan, çarşaf, sire takımı, karyola takımı, yastık başı gibi zamanının ürünleriyle hizmet veren Ülkü Grup, günümüz tüketicisinin tercihlerine ve piyasanın yeniliklerine ayak uydurarak ürün grubundaki çeşitlilik yelpazesini uyku setleri, nevresim takımları, yorgan, pike takımları, battaniye, bebe grubu olarak büyütmüştür. Aynı zamanda ‘Hanzade’ markasıyla tekstil üretimine giren Ülkü Grup, bünyesine eklediği perakende zincir mağazalarıyla da züccaciye, elektrikli küçük ev aletleri, halı, beyaz eşya ve mobilya ürünleriyle de ürün gamını zenginleştirmiştir.

 

Bünyesinde birçok markanın distribütörlüğünü ve bayiliğini bulunduran Ülkü Grup, çalışanlarına verdiği değer, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma yapısı, en iyi kalitedeki ürünü en iyi fiyata satma prensibi ile müşteri sadakati ve sürekliliğinin bir simgesi haline gelmiştir. Gelişmiş teknolojilerin kullanımı, AR-GE çalışmaları, yeni ürünler ve uygulanan başarılı satış ve pazarlama stratejileri sonucunda Ülkü Grup, her geçen yıl büyüyerek ve gelişerek emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

 

Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü’nün otomobil sporlarına olan merakının devamı olarak profesyonel yarış hayatına girmesi, Ülkü Grup’un bu sektöre yatırım yapmasına sebep olmuştur. Ülkü Grup, diğer yatırımlarındaki kararlılığını bu alanda da göstermiş, İzmir Yarış Pisti’ni de bünyesine katarak yatırımlarına devam etmiştir.

245 dönüm arazi üzerine kurulu olan İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde, Limit Cafe ve Limit Restoran tesisleri de bulunmaktadır.

 

Müşterilerinin her türlü ihtiyacını hayatları boyunca karşılama prensibi ile faaliyet gösteren Ülkü Grup, gerek tekstil sektöründeki yatırımlarıyla gerekse otomobil sporlarındaki yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke edinmiş ve her geçen gün çağın gerekliliklerine ayak uydurarak gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.

 

Ülkü Grup; özgüveni, güçlü öz sermayesi, teknolojiye olan yetkinliği ve evrensel standartlarda ahlaki değerleri benimseyerek elde ettiği başarılarıyla, ‘güç birliği’ misyonunda, Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biri olarak faaliyetini sürdürmektedir.