İzmir’i iki büyük proje uçuracak

İzmir’i iki büyük proje uçuracak

Tarım ve mobilya OSB projeleri için kentteki tüm STK’ları işbirliğine davet eden İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, “Kentte bir ilk olarak hükümetimiz de yüzde 60-80 arasında hibe veriyor” dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’nin Dost Meclisi toplantısına, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener konuk oldu.

Projeleri, STK’larla iş birliği içinde hayata geçirmek istediklerini belirten Özgener, “İki projeyi çok önemsiyoruz. Birincisi tarıma dayalı organize ihtisas bölgeleri kurulması. Bu konuda EBSO ve EİB ile ön protokolü geçtiğimiz hafta kurduk. 11 tane tarıma dayalı organize sanayi bölgesi kurmayı hedefliyoruz. Bu konuda hükümetimiz yüzde 60-80 hibe destek sağlıyor. Bu İzmir’de verilen ilk hibe destektir. Diğer bir projemiz de Karabağlar’a sığamayan mobilya sektörü için Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’nin yanındaki 830 dönüm arazide OSB kurulması” dedi.

‘ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, 250 üye ile yaklaşık 22.000 kişiye istihdam sağladıklarını belirtti. İstanbul’da iki önemli organizasyona imza attıklarını ifade eden Ülkü, “Düzenlediğimiz 5. Türk-Arap Yapı İnşaat Malzemeleri, 17. MÜSİAD EXPO, 22. Uluslararası İş Forumu, High-Tech Port ve Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi ile yeni iş ortaklıklarına zemin hazırladık, çalışmalarımız sürecek” dedi.

Kaynak: milliyet.com.tr