Başkanın Mesajı

 

Başarı, büyümeyi ve ilerlemeyi getirir.

 

Ülkü Grup olarak faaliyet alanlarımızda ‘marka olma’ hedefimizi; inandığımız değerlerimizin ve ilkelerimizin doğrultusunda çok çalışarak gerçekleştirdik. Grup şirketimizin temel ilkeleri; hızlı, dürüst ve sürekli kendini yenileyen ve ilerleyen bir yapıda olmaktır.

1965 yılında toptan tekstil satışı ve üretimi ile başladığımız işimizde; temel ilkelerimiz dürüstlük, mutlak müşteri memnuniyeti, inovasyon yatırımları ve insana saygı olmuştur. Sürekli büyüyen ve gelişen yapımızda temel yaklaşımımız; müşterilerimize ve çalışanlarımıza değer vermek bilinciyle çalışmaktır. Temel ilkelerimizi dünden bugüne taşımanın ve daha da geliştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkü Grup’ta bir yandan aile şirketi olmanın avantajları kullanılırken, diğer yandan kurumsallaşma çalışmaları, verimlilik artırma metotları, Ar-Ge çalışmaları, yönetimde yeniden yapılanma ve özellikle işyeri çalışanlarına yönelik eğitim programları ile her düzeydeki çalışanımızın kişisel gelişimine önem vermekteyiz.

Başarı, büyümeyi ve ilerlemeyi sağlar. Bilgi akışının çok hızlı ve sürekli geliştiği bilişim çağında üretilen mal ve hizmetlerin kaliteli olması, tek başına yeterli olmamakla beraber ürünün kalite standardının yanında, en uygun fiyatla ve zamanında alıcıya ulaştırılmasının önemi daha büyük hale gelmiştir.

Ülkü Grup’un gelişiminde ülkemizin büyümesi ve refahı her daim ön şart ve öncelikli olmuştur. Ülkemize olan inancımız bize umut vermekte ve bizleri motive etmektedir. Yeni yatırımlarımızı bu gerçekler doğrultusunda planlarken, çağımızın getirdiği ekonomik veya jeopolitik dalgalanmaları da başarılı bir şekilde atlatmak için stratejilerimize, risk yönetim sistemlerimize ve likidite durumumuza ehemmiyet vermekteyiz.

Ülkü Grup; deneyimli yönetim kadrosu, tecrübeli ve verimli çalışanları sayesinde, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını bilgi ve deneyimiyle birleştirerek, şirketin temel ilke, hedef ve amaçlarını gerçekleştirerek müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeyi başarmaktadır.

Şirketimiz mevcut vizyoner, girişimci ruhu ile birlikte dinamizmini koruyacaktır ve önemli bir yükseliş evresinin eşiğindedir. Başta ülkemiz olmak üzere, çalışanlarımız, müşterilerimiz, hissedarlarımız ve diğer iş ortaklarımızla, hep beraber akıl ve menfaat birliği oluşturmak için gayret edeceğiz.

Hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunarım.

 

Ümit Ülkü

Yönetim Kurulu Başkanı